“Muğanbank” ASC 2023-cü ilin birinci rübü üzrə maliyyə nəticələrini açıqlayıb
“Muğanbank” ASC 2023-cü ilin birinci rübü üzrə müsbət maliyyə nəticələrini elan edir. Bank öz fəaliyyətini uğurla inkişaf etdirir.
“Muğanbank” ASC 2023-cü ilin birinci rübündə müsbət maliyyə nəticələrinə nail olmaqla sabit artım nümayiş etdirir. Bankın xalis mənfəəti 102,85 min manat təşkil edib. Ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə ümumi aktivlər əhəmiyyətli dərəcədə böyüyərək 11,65% artımla 739,82 milyon manat təşkil edib, cəmi depozit portfelində də 31,51% artım qeydə alınaraq 428,02 milyon manata çatıb, eləcə də faiz gəlirləri 18,63% artaraq 10,70 milyon manat təşkil edib. Bu nəticələr bankın maliyyə bazarında sabitliyinin və davamlı artımının göstəricisidir, onun etibarlılığını və müştərilərin etimadını təsdiqləyir. “Muğanbank” ASC müştərilərinə yüksək keyfiyyətli maliyyə xidmətləri göstərmək üçün fəaliyyətini bundan sonra da inkişaf etdirəcək və göstəricilərini daha da yaxşılaşdırmağa çalışacaq.

ОАО "Муганбанк" объявляет финансовые результаты за первый квартал 2023 года
ОАО "Муганбанк" сообщает о своих положительных финансовых результатах за первый квартал 2023 года. Банк продолжает успешно развивает свою деятельность.
ОАО "Муганбанк" демонстрирует стабильный рост в первом квартале 2023 года, достигая положительных финансовых результатов. Чистая прибыль банка составила 102,85 тысяч манат. По сравнению аналогичным периодом прошлого года общие активы значительно выросли на 11,65% и составили 739,82 млн. манат, был зафиксирован рост депозитного портфеля на 31,51%, достигнув 428,02 млн. манат, также процентный доход увеличился на 18,63% и составил 10,70 млн. манат. Эти результаты свидетельствуют о стабильности и уверенном росте банка на финансовом рынке, подтверждая его надежность и доверие со стороны клиентов. ОАО "Муганбанк" продолжит развивать свою деятельность и стремиться к улучшению показателей, чтобы обеспечивать высококачественные финансовые услуги для своих клиентов.