Muğanbank BMT-nin Qlobal Sazişi təşəbbüsünə qoşuldu
“Muğanbank” ASC 12 aprel 2022-ci il tarixində dünyanın məsuliyyətli biznes liderlərini özündə cəmləşdirən Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Qlobal Sazişi platformasına qoşulduğunu böyük məmnuniyyətlə elan etdi.
Muğanbank dünya miqyasında və xüsusilə Bank sektorunda hamımızın arzuladığı dünya gələcəyi təmin etmək üçün məsuliyyətli fəaliyyət öhdəliyi götürən minlərlə digər şirkətlərə qoşulmaqdan qürur duyur.
Qlobal Saziş bütün dünyada şirkətlər üçün insan hüquqları, əmək, ətraf mühit və korrupsiya ilə mübarizə sahələrində qəbul edilmiş on prinsipi və Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərini öz fəaliyyətləri daxilində dəstəkləməklə fayda verməyə və faydalanmağa zəmin yaradan BTM-nin bir qoludur.
2000-ci ildə işə salınan BMT-nin Qlobal Sazişi, bu gün 160 ölkənin 15.000-dən artıq şirkəti, 3.000 qeyri-kommersiya təşkilatı və 70-dən çox Qlobal Sazişin Yerli Şəbəkələri daxil olmaqla dünyanın ən böyük korporativ dayanıqlılıq təşəbbüsüdür.
“Qlobal İnkişaf Məqsədlərinə və dövlət səviyyəsində Azərbaycanın Respublikasının dayanıqlı inkişaf prioritetlərinə sadiqliyimizə uyğun olaraq, Muğanbank məsuliyyətli biznes fəaliyyətini davam etdirməkdən və təkmilləşdirməkdən qürur duyur. Bankın 2011-ci ilə qəbul etdiyi və Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının gözləntilərinə cəvab verən “Sosial və Ekoloji Siyasəti” rəhbərliyimizin və ümumilikdə Muğanbankın dayanıqlı inkişaf və korporativ sosial məsuliyyətə verdiyi əhəmiyyətin göstəricilərindəndir. BMT-nin Qlobal Sazişin iştirakçısı olaraq, biz Azərbaycan biznes liderlərini bu qlobal təşəbbüsə qoşulmağa çağırırıq.” - deyə İdarə Heyətinin Sədri Elnur Abbasov qeyd etmişdir.
“Daha münbit, ədalətli və dayanıqlı qlobal gələcəyə nail olmaqda özəl sektorun rolu əvəzedilməzdir. Bu səbəbdən, müxtəlif sahələrdən olan minlərlə aparıcı şirkət fəaliyyətlərində dayanıqlı biznes prinsiplərini həyata keçirmək və təkmilləşdirmək məqsədi ilə BMT-nin Qlobal Sazişinə qoşulur. Biz Muğanbankı qlobal biznes ailəmizdə salamlamaqdan çox şadıq və sizi Qlobal Sazişinin internet səhifəsində MuğanBankın [UNGC səhifəsinə keçid] profilinə baş çəkməyə dəvət edirəm”-deyə, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Qlobal Sazişinin Azərbaycan üzrə rəhbəri cənab Samir Məmmədov qeyd etmişdir.

Muganbank OJSC is has joined the United Nations Global Compact initiative
On 12th April 2022 "Muganbank" OJSC is pleased to announce that we have joined the United Nations Global Compact initiative — a voluntary leadership platform for the development, implementation, and disclosure of responsible business practices.
Muganbank is proud to join thousands of other companies globally and especially in the Banking sector committed to taking responsible business action to create the world we all want.
The UN Global Compact is a call to companies everywhere to align their operations and strategies with ten universally accepted principles in the areas of human rights, labour, environment, and anti-corruption, and to take action in support of UN goals and issues embodied in the Sustainable Development Goals (SDGs).
Launched in 2000, the UN Global Compact is the largest corporate sustainability initiative in the world, with more than 15,000 companies and 3,000 non-business signatories based in over 160 countries, and more than 70 Local Networks.
“In line with our commitment to Global Development Goals and Azerbaijan’s state priorities on sustainable development, Muganbank is proud to continue and improve its responsible business practices. The Social and Environmental Policy adopted by the Bank in 2011 that speaks to the expectations of the European Bank for Reconstruction and Development, is of clear indicators of importance that our management and Muganbank in general attached to sustainability and social responsibility. As a participant of the UN Global Compact, we encourage Azerbaijani business leaders to join this global initiative to play their critical global role.” - noted Mr. Elnur Abbasov, Chairman of the Board.
“Thousands of leading enterprises from various industries join the UN Global Compact to play their critical role in achieving a better global future by committing and improving their practices and policies. We are very excited to welcome Muganbank to our family of global business leadership and I invite you to visit Muganbank [link to UNGC company profile page] profile on the UN Global Compact website to follow their upcoming work on corporate sustainability in Azerbaijan.” said Mr. Samir Mammadov, Country Manager for the United Nations Global Compact in Azerbaijan.